Pomiń nawigację

2 czerwca 2022 r.

Startuje drugi nabór wniosków do programu LIFE na lata 2021-27. Spotkanie informacyjne NFOŚiGW, 14 czerwca

W imieniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące programu LIFE. Spotkanie zainauguruje drugi nabór wniosków do programu w perspektywie finansowej UE na lata 2021-27.

Wydarzenie odbędzie się 14 czerwca 2022 roku o godz. 10:00 w przestrzeni konferencyjnej Airport Hotel Okęcie w Warszawie. Będzie również transmitowane na kanale NFOŚiGW na platformie YouTube dla osób, które nie będą mogły dotrzeć na miejsce wydarzenia. Link do transmisji zostanie podany w przeddzień wydarzenia.

W trakcie konferencji omówimy m.in. takie tematy jak:

  • możliwości i zasady ubiegania się o dofinansowanie LIFE w naborze 2022, z uwzględnieniem nowości w stosunku do lat poprzednich,
  • zakres wsparcia merytorycznego i finansowego, jakie oferuje NFOŚiGW dla wnioskodawców i beneficjentów LIFE,
  • zakres wybranych projektów LIFE oraz doświadczenia Beneficjentów na etapie ich przygotowania i realizacji.

Gośćmi konferencji będą m.in:

  • Małgorzata Golińska – sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Główny Konserwator Przyrody,
  • Adam Guibourgé-Czetwertyński – podsekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska,
  • Maja Mikosińska – kierownik Sektora Przyroda w agencji wykonawczej Komisji Europejskiej CINEA.

Uczestnicy będą mieli również okazję bliżej zapoznać się z projektami LIFE prezentowanymi na specjalnie przygotowanych na tę okazję stoiskach oraz wymienić doświadczenia z Beneficjentami – autorami już realizowanych projektów. Będzie można również przedyskutować swoje pomysły na realizację projektów ze specjalistami Krajowego Punktu Kontaktowego LIFE, gotowymi by odpowiadać na wszelkie pytania.

Stoisko Enterprise Europe Network

Na spotkaniu obecni będą również konsultanci sieci Enterprise Europe Network, którzy nieodpłatnie przedstawią możliwości nawiązania współpracy biznesowej z partnerami zagranicznymi z branży odnawialnych źródeł energii oraz gospodarki w obiegu zamkniętym.

Jak wziąć udział w spotkaniu?

Spotkanie jest bezpłatne a rejestracja odbywa się za pośrednictwem formularza

Więcej szczegółów na temat spotkania

Czym jest Program LIFE?

Program LIFE jest jedynym programem zarządzanym na poziomie Komisji Europejskiej i w całości dedykowanym zagadnieniom ochrony środowiska, przyrody i klimatu oraz transformacji energetycznej. W ramach programu możliwe uzyskanie wsparcia na realizację m.in. projektów aktywnej ochrony przyrody na obszarach Natura 2000, testowania i przygotowania do szerokiego rozpowszechnienia rozwiązań mogących przyczynić się do poprawy stanu środowiska oraz przezwyciężania barier w przechodzeniu na czystą energię.

Komisja Europejska w dniu 17.05.2022 r. opublikowała na swojej stronie internetowej wszystkie nabory w Programie LIFE na rok 2022. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem przed uczestnictwem w naszym wydarzeniu.

Zachęcamy także do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi Programu LIFE dostępnymi na stronie internetowej NFOŚiGW i zapisania się do Newslettera LIFE. Do dyspozycji są także ciekawe materiały ze szkoleń z udziałem Przedstawicieli Komisji Europejskiej oraz polskich i zagranicznych Beneficjentów zamieszczane na platformie YouTube.

LIFE: skorzystaj z Grantów na Eurogranty

Istnieje również możliwość sfinansowania przygotowań do złożenia wniosków w programie LIFE w ramach konkursu PARP Granty na Eurogranty. Maksymalne dofinansowanie wynosi 280 000 zł. Nabór wniosków kończy się 11 sierpnia.


Może Cie zainteresować

Opublikowano: 02.06.2022 15:44
Poprawiono: 02.06.2022 14:02
Modyfikujący: Eryk Rutkowski
Udostępniający: Eryk Rutkowski
Autor dokumentów: