31 października 2019

Tysiące przedsiębiorców skorzystało z darmowych kursów PARP

10 tys. zarejestrowanych użytkowników oraz 3,9 tys. ukończonych kursów on-line – to efekty nowej Akademii PARP, która miała swoją premierę 4 m-ce temu. Na internetowym portalu edukacyjnym znajduje się 14 bezpłatnych kursów dla MŚP z obszaru finansów, prawa, marketingu i zarządzania.

Akademia jest prowadzona w ramach Centrum Rozwoju MŚP – projektu PARP, który skupia się na działaniach związanych z „miękkim wsparciem” dla przedsiębiorców. Odbycie kursu w ramach Akademii daje możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności, które są niezbędne do założenia i prowadzenia małej i średniej firmy.

– Akademia PARP to nowoczesne i intuicyjne w obsłudze narzędzie, które oferuje dostęp do kursów bez konieczności wychodzenia z domu. Wraz z uruchomieniem nowej odsłony portalu rozbudowaliśmy jego funkcjonalność, jednocześnie modernizując go technicznie i wizualnie. Zmiany sprawiły, że platforma stała się bardziej dostępna i atrakcyjna dla użytkowników. Świadczą o tym rekordowe wyniki zainteresowania ze strony przedsiębiorców – mówi Michał Polański, dyrektor Departamentu Wsparcia Przedsiębiorczości w PARP.

Infografika przedstawiająca podsumowanie 4 miesięcy Akademii PARP pod kątem najpopularniejszych kursów, aktywności kursantów, a także nowości - ocen wystawionych przez uczestników.

Zmiana szaty graficznej oraz nowe, bardziej wydajne rozwiązania technologiczne to nie jedyne udogodnienia, które pojawiły się przy okazji nowego otwarcia Akademii. Nowością jest również możliwość recenzowania kursów. – Poziom oferowanych szkoleń jest dla nas priorytetem. Dążymy do tego, aby autorami kursów byli eksperci posiadający zarówno wiedzę, jak i doświadczenie. Oceny, które wystawiają nam uczestnicy, są dla nas powodem do dumy – podkreśla Michał Polański.

Spośród wszystkich kursów największą popularnością cieszą się: „Jak założyć własną firmę”, „Media społecznościowe w biznesie”, „E-commerce i marketing internetowy”, „Ochrona danych osobowych w MŚP”. Na każdy z nich zapisało się średnio 1350 osób.

Nowa wersja serwisu pozwala użytkownikom oceniać kursy. Spośród wszystkich dostępnych, najwyżej ocenianymi w poszczególnych kategoriach są (ocena maksymalna 5,0 pkt.):

  • poziom merytoryczny: „Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w MŚP” – ocena 4,8,
  • kurs najbardziej angażujący: „Zarządzanie sprzedażą” – ocena 4,7,
  • oprawa graficzna: „E-commerce i marketing internetowy” – ocena 4,8.

Mając na uwadze poszerzanie bazy szkoleń – jeszcze w tym roku w Akademii PARP pojawią się dwa nowe kursy: „Umiejętności kierownicze” oraz „Umiejętności osobiste”.

Agencja planuje również uruchomienie aplikacji mobilnej oraz rozbudowanie oferty o kolejne szkolenia w 2020 r., których tematyka została wybrana przez użytkowników w trakcie głosowania on-line.

Więcej informacji: www.akademia.parp.gov.pl.

 


Może Cie zainteresować

Opublikowano: 31.10.2019 14:35
Poprawiono: 31.10.2019 16:21
Modyfikujący: izabela_skolimowska
Udostępniający: izabela_skolimowska
Autor dokumentów: